Субота, 18-Тра-2024, 2:54 PM









Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Відео









Кафедра менеджменту ЗЕД та логістики є випусковою для студентів спеціальностей «Логістика»  та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» за ОКР «магістр», «спеціаліст». У рамках спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» ведеться підготовка фахівців зі спеціалізації «Менеджмент митної системи».

Галузева специфіка визначає потребу підприємств у фахівцях, які мають системні знання бізнес-процесів у логістиці та ЗЕД, володіють передовими інструментами розроблення раціональних та найбільш ефективних рішень у функціональних галузях логістики підприємства, здатні розробити та реалізувати стратегію виходу на зовнішні ринки і розвитку логістичної системи, застосовувати сучасні логістичні концепції та технології, обирати інформаційні системи та програмні продукти для підтримки логістики та ЗЕД, управляти логістичними процесами, забезпечуючи зниження витрат у логістичних системах за рахунок оптимізації матеріальних, інформаційних та фінансових потоків підприємств.

Освітні послуги надаються кафедрою менеджменту ЗЕД та логістики відповідно до стандартів вищої освіти. Підготовку фахівців всіх рівнів кафедра здійснює у чіткій відповідності до затверджених Міністерством освіти і науки навчальних планів, освітньо-професійних програм та освітньо-кваліфікаційних характеристик.

Сьогодні кафедра менеджменту ЗЕД та логістики готує висококваліфікованих фахівців, використовуючи новітні підходи до надання освітніх послуг та надаючи сучасні знання і необхідні навички для забезпечення швидкої адаптації випускників кафедри в сучасному ринковому середовищі.

Кадровий склад кафедри менеджменту ЗЕД та логістики сформований з висококваліфікованих майстрів педагогічної справи та наукової діяльності. Працівники кафедри докладають максимум зусиль для того, щоб студенти оволодівали ґрунтовними знаннями у галузі логістики, зовнішньоекономічної діяльності та інновацій для формування у них високопрофесійних навичок.

Підготовка фахівців ведеться за навчальними програмами з поглибленим вивченням сучасних інформаційних програмних продуктів та спецдисциплін, серед яких «Логістика»,  «Складська логістика», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Логістичний менеджмент», «Транспортна логістика», «Управління міжнародними проектами», «Інформаційні системи і технології у логістиці», «Інформаційні системи і технології в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю», «Комерційна логістика», «Проектування логістичних систем», «Оптимізація логістичних рішень», «Митне регулювання», «Організація і управління в митних органах», «Міжнародна конкуренція», «Міжнародний фондовий ринок», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Міжнародні кредитно-розрахункові та валютні операції», «Міжнародний маркетинг», «Інвестування», Інвестиційний менеджмент», «Інноваційний менеджмент», «Інтелектуальна власність» тощо.

Для підвищення якості фахової підготовки студентів викладачами кафедри менеджменту ЗЕД та логістики використовуються методи активного навчання: інтерактивні методи; ділові ігри; імітаційне моделювання та проектування; кейс-методи тощо.

Викладачі кафедри активно працюють над розвитком нових форм і методів навчання, створенням навчальної і методичної літератури, авторських курсів. За участю викладачів кафедри  випущений ряд підручників, монографій та методичних рекомендацій, які використовуються у навчальному процесі при підготовці фахівців високої кваліфікації. До таких праць, зокрема, належать підручник з грифом Міністерства освіти і науки України «Фінанси для фінансистів», навчальний посібник «Транспортна логістика», конспекти лекцій з дисциплін «Логістика», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Інвестиційний менеджмент», «Інноваційний менеджмент», методичні рекомендації з виробничої та переддипломної практик студентів, методичні рекомендації з дисциплін «Логістика», «Управління міжнародними проектами», «Комерційна логістика», «Інвестування», «Інвестиційний менеджмент» тощо.

Родзинкою підготовки є вивчення студентами прикладних програмних продуктів, що використовують у своїй роботі провідні вітчизняні й закордонні підприємства. Зокрема, студенти вивчають ліцензійні програмні додатки Project Expert 7 Professional, QD Pro, 1С-Підприємство та інші, які дають можливість отримати не лише теоретичний рівень знань, а й набути необхідні практичні уміння та навички, які достатньо високо цінуються роботодавцями, і що є запорукою їх подальшого успішного працевлаштування.

Під час навчання студенти проходять практику на провідних підприємствах галузі, зокрема на ПрАТ «Київмлин», ПрАТ «Київський завод шампанських вин», ПрАТ «Оболонь», ПАТ «Росинка», ПАТ «Яготинський маслозавод», ПрАТ «Гадячсир», дочірніх підприємствах ПАТ «Київхліб» та інших, де розширюють та закріплюють знання, отримані ними під час занять в університеті.

Наукова діяльність кафедри реалізується, в першу чергу, через підготовку аспірантів та докторантів. На сьогоднішній день продовжується робота членів кафедри над підготовкою дисертаційних робіт. Особлива увага приділяється залученню талановитої молоді до наукової роботи.

Співробітники кафедри постійно підвищують професійний рівень шляхом стажування на провідних підприємствах харчової промисловості України. Кафедра підтримує тісні зв’язки з провідними фаховими виробничими об’єднаннями та підприємствами харчової промисловості, IT-компаніями, логістичними компаніями, мережами роздрібної торгівлі, що дозволяє готувати фахівців високого рівня.

Студенти кафедри менеджменту ЗЕД та логістики з року в рік посідають призові місця на 2 етапах Всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальності. У 2015 році студенти-магістри спеціальності "Логістика" посіли одразу три призові місця у 2-му етапі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Логістика".

Наукові розробки кафедри використовуються Департаментом харчової промисловості Міністерства аграрної політики та продовольства України при підготовці нормативно-правових актів з інноваційного розвитку харчової промисловості, прогнозуванні тенденцій інноваційної діяльності підприємств харчової промисловості та створення інноваційних структур кластерного типу.

Випускники кафедри працюють на посадах провідних спеціалістів у комітетах Верховної Ради України, міністерствах і відомствах, у відділах зовнішньоекономічної діяльності підприємств та організацій, де здійснюються експортно-імпортні операції, у митній службі, а також у вищих навчальних закладах і наукових установах, займаються викладацькою та науковою діяльністю.

Якісне вивчення іноземних мов протягом всього періоду навчання в університеті, у поєднанні зі спеціальною підготовкою, досконалим оволодінням сучасними прикладними програмами, дає гарантію працевлаштування випускників і є запорукою їх успішного працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання.